Antoni Kreis

Życie każdego Człowieka wpisane jest w przestrzeń, w której wzajemnie przenikają się pojedyncze obrazy, z przeszłości, teraźniejszości i puste kartki, na których obraz zacznie się dopiero wyłaniać…

Przestrzenie egzystencji

Foto: Antoni Kreis

Artysta fotografik, fotografujący już od blisko 50 lat. Od 2003 roku jest członkiem ZPAF. Wieloletni członek Zarządu oraz Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Okręgu Śląskiego ZPAF.
Laureat dziesiątek nagród w konkursach fotograficznych, w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku aktywny i wielokrotnie nagradzany autor filmów tzw. amatorskiego kina niezależnego. Uczestnik ponad dwustu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, autor blisko 100 wystaw indywidualnych (w tym 43 premierowych). Organizator kursów fotograficznych i wykładowca na kursach i w szkołach fotografii.
Jego twórczość, zdaniem krytyków jest trudna do jednoznacznego zakwalifikowania: często zmienia zainteresowania – od klasycznego portretu, poprzez reportaż, pejzaż aż po nurt awangardowy. Często wykorzystuje techniki z pogranicza sztuk plastycznych. Ma opinię twórcy nieprzewidywalnego. Sam o sobie mówi, że „obserwuje i kolekcjonuje emocje i obrazy…”

Antoni Kreis jest również wspaniałym muzykiem (Whiskey River) oraz osobą piszącą niesamowite teksty.

Fotografie z cyklu „WHERE ARE YOU, ANDY?” oraz autoportrety artysty